Гімн

У футбольного клубу «Барселона» чимало славних традицій. І одна з них – це гімн, який звучить перед кожною грою на стадіоні «Камп Ноу». Пісня не тільки ллється з усіх гучномовців, а й співається уболівальниками. Вже протягом багатьох років гімном «Барси» є популярна пісня «El Cant del Barca».
Вперше гімн на «Камп Ноу» пролунав в 1974 році. Це сталося 27 листопада перед черговим матчем, що ознаменував 75-річний ювілей футбольного клубу. Тоді «El Cant del Barca» прозвучав у виконанні величезного хору у кількості 3600 чоловік. Керував виконанням геніальний Оріол Марторель.
Новий гімн був створений за участі кращих каталонських поетів та композиторів. Музику написав Мануель Вальс. Слова є результатом спільної творчості Хуме Пікасо і Хосе Марії Еспінас. Пісня в найкоротші терміни стала дуже популярною.
Вболівальники оцінили, що вони можуть не тільки підспівувати, а ще й плескати або тупати в такт. Так вони можуть надати підтримку «Барселоні». Слова самі по собі стали запрошенням всіх бажаючих в суспільство, привабливо описують переваги клубного членства і відображають дух клубу.
1923 рік: перший гімн
Так як «Барсі» вже більше 110 років, не дивно, що за цей час у клуба змінилося кілька гімнів. Перший гімн з’явився в 1923 році. Його урочисте представлення відбулося 18 лютого. Музика того гімну належить Енріке Морера, а слова Рафаелю Фолча і Капдевильі.
Тоді гімн співали солісти хору Орфео Грасенца на Ліс-Кортс. Пісня стала даниною поваги засновнику клубу Жоану Ґамперу. В ній не тільки був відображений дух свого часу, а й описувалося значення спорту для всієї каталонської нації.
1949 рік: Barcelona, sempre amunt
До наближення п’ятдесятирічного ювілею був замовлений новий гімн. Музику до нього створив Жоан Дотрас. А слова на новий мотив написав Естеве Кальзада. Новонароджена пісня називалася «Завжди цілком з Барселоною!» (Каталонською мовою «Barcelona, ​​sempre amunt!»). Хоча каталанська мова була в ті часи заборонена, гімн все ж був написаний саме на ньому.
1957 рік: Himme a l’Estadi
До моменту відкриття нового поля «Камп Ноу» було вирішено написати новий гімн. Третя за рахунком пісня отримала назву, яка відповідає події: «Himme a l’Estadi», що перекладається з каталонської як «Гімн стадіону». Музику написав композитор Адольф Кабаняче, а слова – Хосе Бадіа, він же використав в тексті слово «Барса», що для того часу стало новинкою.
1974 рік: El Cant del Barca
У 1974 році до 75-річчя «Барселони» була написана «El Cant del Barca». Цей гімн став настільки успішним, що про всі інші пісні просто забули. Протягом багатьох років вболівальники з любов’ю виконували «Пісню про Барсу», ніхто і не думав про інший гімн, адже він став невід’ємною частиною традицій.
Правда, до святкування вікового ювілею Етоній Рос Марбах і Рамон Солсона написали «Cant del Centenari», яку виконали в 1998 році. Але навіть тоді було зрозуміло, що ця пісня не стане гімном, а лише використовуватиметься з нагоди святкових подій.

Текст гімну Барси
Tot el camp
Es un clam
Som la gent blaugrana
Tant se val d’on venim
Si del sud o del nord
Ara estem d’acord estem d’acord
Una bandera ens agermana.
Blaugrana al vent
Un crit valent
Tenim un nom que el sap tothom
Barca, Barca, Barca!
Jugadors
Seguidors
Tots units fem forca
Son molts anys plens d’afanys
Son molts gols que hem cridat.
I s’ha demostrat s’ha demostrat
Que mai ningu no ens podra torcer.
Blaugrana al vent
Un crit valent
Tenim un nom que el sap tothom
Barca, Barca, Barca!