Символіка

З моменту свого заснування «Барселона» використовувала замість власної емблеми герб міста Барселона, зайвий раз підкреслюючи свій зв’язок з рідним містом й з усією Каталонією. Лише в 1910 році керівництво поставило питання про створення власної емблеми. Був проведений конкурс, який виграв Карлес Комамала . З тих пір емблема «Барси» приймає більш-менш звичні обриси щита із зображеними на ній «святинями»: жовто-червоними прапором Каталонії, синьо-гранатовими кольорами «Барселони», ініціалами команди FCB – Football Club Barcelona, ​​хреста Святого Георгія і шкіряного м’яча в нижній частині.
Найбільш чутливі зміни відбувалися під час правління диктатора Франко. «Барса» була змушена використовувати іспаномовне написання своєї назви Club de Futbol Barcelona, ​​що спричинило за собою і зміну абревіатури на CFB. Через протидію сепаратизму каталонський прапор був замінений і чотири червоні смужки були замінені двома. У 1949 році прапор знову з’явився на емблемі клубу на честь його 50-річчя, а в 1974 році був повернений англійський варіант назви клубу, відповідно, абревіатура стала колишньою.
Сучасного вигляду емблема клубу прийняла в 2002 році, завдяки дизайнеру Серрахіму Клару . Обриси герба взяли більш плавні форми – внизу замість тризуба залишився один накінечник, те ж саме відбулося і з боків. Також були вилучені крапки, що розділяють ініціали клубу, і змінений тип креслення самої абревіатури.
Найцікавіша зміна стосується нинішніх часів. Після підписання контракту з одним з катарських фондів «Барселона» була змушена прибрати горизонтальну смужку з тієї частини своєї емблеми, яка символізувала хрест Святого Георгія. Це було зроблено в знак поваги до почуттів мусульманського населення Катару, яким хрест Святого Георгія нагадував про хрестові походи, і звичайно з метою не втратити солідний спонсорський контракт.