Стадіон

Стадіон «Камп Ноу» був побудований за проектом архітектора Франсеска Мітханса. Відкриття нового стадіону відбулося в 1957 році, і з того самого моменту стадіон належить футбольному клубу «Барселона», в честь якого перше офіційне назва стадіону звучало як Estadi del FC Barcelona (Стадіон ФК «Барселона»). До речі, на розгляд пропонувалося альтернативна назва на честь засновника ФК Ганса Ґампера. Однак вже в той час до нової споруди приклеїлося звичне для нас ім’я «Камп Ноу», яке перекладається як «Нове Поле». Саме так каталонці почали величати стадіон з моменту його відкриття. Офіційно назву «Камп Ноу» було присвоєно стадіону тільки в 2000 році.
«Камп Ноу» перебудовувався кілька разів. У 1981 році, напередодні проведення Чемпіонату світу з футболу 1982 року, місткість стадіону була збільшена до 120 000 посадочних місць. У 1998 році в зв’язку з введенням УЄФА нових правил, згідно з якими всі місця на стадіоні повинні бути сидячими, місткість «Камп Ноу» була знижена до 98 934 глядачів.
На сьогодні «Камп Ноу» є найбільш містким стадіоном у всій Європі, на ньому можуть розміститися 99 354 глядачі. УЄФА оцінює «Камп Ноу» в п’ять зірок.
На території стадіону знаходиться офіційний центр службовців ФК «Барселона», офіс керівництва. Крім того, «Камп Ноу» – це головна частина комплексу, в який також входить «Міні-Естадіо» – двадцятитисячний стадіон, на якому тренуються учні спортивної школи клубу, «Ла Масія» – будівля, де живуть самі юні вихованці клубу, і « Палау Блауграна »- корпус на 8 000 глядачів, де тренуються баскетбольні, гандбольні, хокейні та міні-футбольні команди клубу.
Також, на території стадіону знаходиться музей легендарної «Барси». До речі, музей ФК «Барселона» є найбільш відвідуваним музеєм у столиці Каталонії. Та це й не дивно так як це історія становлення клубу, історія злетів і падінь, це грандіозна робота, яку кожого дня роблять спортсмени, тренери і звичайно ж фанати. Кожен день тисячі фанатів з усього світу відвідують стадіон «Камп Ноу», щоб отримати можливість доторкнутися до легенди, легенди «Камп Ноу», легенди «ФК Барселона».
У 2016 році Керівництво каталонського суперклубу представило проект майбутнього «Камп Ноу» під назвою «Espai Barça». Згідно з проектом, стадіон буде повністю критим і вміщатиме в себе 105 тисяч чоловік. Будівництво стартує влітку 2017 року і завершиться на початку 2021 року.
Фк «Барселона» планує пов’язати появу нової арени з благоустроєм прилеглої території. Крім того, заплановано будівництво ще однієї арени на 12000 глядачів, невеликого залу, льодового палацу, соціальної та комерційної зон, офісів, нової клубної Академії і парковки на 5 тисяч місць.