Форма

1899 рік
Синій та червоний (гранатовий) кольори незмінні в формі «Барселони» з моменту заснування клубу Жоаном Ґампера та інтернаціональною групою футболістів в самому кінці XIX століття. На рахунок того, чому саме така колірна гамма була обрана, існує кілька теорій. Перша форма клубу представляла собою сорочку, одна частина якої була синьою, а інша – гранатовою. Рукава мали ту ж особливість, але кольори були розташовані в зворотньому порядку.

До 1910 рік шорти були білими

Довоєнний період
У 10-і роки XX століття «Барселона» відмовляється від застарілих сорочок на користь модних в той час форм зі шнурівкою. Шорти стають чорними, а синьо-гранатові смуги стають то ширше, то вуже. Досить сміливі й регулярні експерименти для того часу.

1910 год

1912 рік

1919 рік

1929 рік
В той же час у «Барселони» з’явився другий комплект форми, який дуже нагадував екіпіровку мадридського «Реала». Тож не дивно, що згодом від нього відмовилися. У 20-ті роки шорти, нарешті, стають синіми.

Форма «Барселони» початку століття

1929 році “Барселона»
вперше виграла чемпіонат Іспанії. Ось в таку форму була одягнена та команда.

З кінця 1930-х і аж до 50-х років форма «Барси» не змінювалася. Було не до футболу.

1950 – 1970-ті роки
Не надто переймалися про зовнішній вигляд своєї команди каталонці і після Другої світової війни. За великим рахунком, значні зміни почалися тільки з появою технічних спонсорів, а до цього «блаугранас» не змінювали навіть класичні три вертикальних смуги на грудях. Максимум, що піддавалося корекції: це матеріал, крій і комірець. В іншому в «Барсі» дотримувалися класичних канонів, категорично не бажаючи нічого змінювати.

Meyba: 1982-1992
У 1982 році у «Барселони» з’явився технічний спонсор, причому і тут каталонці, наполягаючи на своїй особливості, уклали контракт з місцевим виробником екіпіровки – компанією Meyba, яка одягала головний клуб Каталонії протягом десяти років, не обтяжуючи себе щорічною зміною дизайну. Відмінною особливістю стала поява на плечах, рукавах і з боків шорт «змійки».

У цей період у «Барселони» з’являються резервні комплекти форми жовтого, червоного і блакитного кольорів з вертикальними смугами в клубних кольорах. А ось основне обмундирування залишається незмінним до 1989 року, коли Meyba вирішує урізноманітнити текстуру паралельними забарвленню смугами. Між іншим, в сезоні 2016/2017 «блаугранас» грають в формі, яка дуже схожа на ту, в якій вони виходили на поле в 1989-1992 роках.

Окремої уваги заслуговує другий комплект форми оранжевого кольору який використовувався в сезоні 1991-1992. Саме в цих футболках «Барселона» взяла свій перший в історії Кубок чемпіонів, перегравши у фіналі «Сампдорію».

Втім, після перемоги всі одяглися в справжні кольори.

Kappa: 1992-1998
В середині 90-х «Барселону» одягає Kappa, яка розміщує свій логотип, де це тільки можливо.

Kappa відкриває епоху експериментів зі смужками, які більше півстоліття залишалися незмінними. Наприклад, були такі варіанти.

Nike: 1998-наш час
Компанія Nike, з якою «Барса» співпрацює і понині, стала технічним спонсором каталонців напередодні сторіччя клубу. І відразу стерла смуги. У сезоні 1998-1999 «Барселона» грала в футболках, які нагадували найпершу форму: одна сторона синя, інша – гранатова. Ювілей клубу підкреслювався і роками, що оточували емблему, яка перекочувала в центр футболки.

Ювілей відзначили, але емблема ще пару років не хотіла повертатися на законне місце «на серце».

Але все ж таки «перестрибнула» назад.

У сезоні 2003-2004 був ось такий комплект.

Виглядала ця форма з «спідницею» дивно, тому вже через рік повернулася перевірена роками і нев’януча класика.

ДДісталися до ще однієї особливої ​​форми, в якій «Барса» виграла Лігу чемпіонів 2005/2006. Відмінна особливість – вузькі синьо-гранатові смужки.

У 2006 році на футболках «Барселони» вперше з’явився напис. Вона не носила рекламний характер: UNICEF – це дитячий фонд ООН.

У кампанії 2007-2008 емблему оточили лаврові вінки: відзначалося п’ятдесятиріччя «Камп Ноу».

Форма переможців Ліги чемпіонів 2008/2009. У фіналі переможений «Манчестер Юнайтед».

За два роки історія повторилася: знову фінал «Барселона» – МЮ, і знову каталонці сильніші!

У наступні роки «Барселона» досить сміливо за своїми мірками експериментувала з формою. Ось зовсім вузькі смужки на Мессі. Зверніть увагу на появу титульного спонсора: Qatar Foundation.

Тут гранатовому кольорому залишили тільки смугу посередині, наче пофарбувавши синю футболку з балончика з фарбою.

Знову вертикальна смуга.

А ось в сезоні 2014-2015, за підсумками якого «Барса» зробила «хет-трик», футболки більш були схожі на класичні зразки.

У минулому сезоні синьо-гранатові смужки раптом стали горизонтальними.

А це екіпірування «Барселони» на сезон 2016-2017. Не полінуйтеся та порівняйте з футболками 1989-1992 рр. Ну дуже схоже!

Джерело : www.soccer.ru