Про матч

У Севільї відбувся матч, що закриває сезон в Іспанії – фінал Копа дель Рей, в якому зустрічалися Барселона і Валенсія. Каталонці грали у вирішальному матчі турніру вже вшосте поспіль, будучи явним фаворитом даного протистояння, але левантійці явно не збиралися бути хлопчиками для биття, що підтвердив Марселіно, випустивши з перших хвилин кращих креативних гравців команди.

Відразу ж після стартового свистка каталонці заволоділи ігровою і територіальною перевагою, при цьому неспішно перекочуючи м’яч, не поспішаючи тиснути на ворота Доменека. Варто Валенсії вперше вибратися на чужу половину поля, як вона ледь не повела в рахунку – Лангле в простій ситуації подарував м’яч Родріго, який обіграв Сіллессена і вже бачив м’яч у воротах, але Піке підстрахував свого голкіпера, вибивши м’яч з лінії воріт.

Після цього епізоду “синьо-гранатові” від гріха подалі перебралися на чужу половину поля чи не всім складом, перекочуючи м’яч з флангу на фланг, але ніяких дивідендів команді це не приносило, справа не доходила навіть до ударів по воротах. Підопічні Марселіно намагалися виходити в атаки за допомогою довгих закидів, що досить швидко принесло результат. На 21-й хвилині Пауліста віддав шикарну довгу передачу на Гайя, який потім поділився м’ячем з Гамейро, а Кевін потужним ударом вразив ворота Сіллессена – 0:1.

Барселоні було потрібно декілька хвилин, щоб прийти в себе після пропущеного гола, після чого знову пішли в активний наступ на ворота Доменека. Але атака номінальних господарів була абсолютно беззубою. А ось левантійці досить успішно проводили рідкісні для себе випади, один з яких завершився ще одним взяттям воріт – Солер начисто виграв забіг у Альби, увірвався в штрафну і подав на вільного Родріго, який вразив порожні ворота – 0:2.

До закінчення першої половини зустрічі “синьо-гранатові” практично не віддавали м’яч Валенсії, володіючи їм на чужій половині поля. Тепер нарешті стали виникати удари по воротах, але вони або припадали повз ствір, або м’яч ставав легкою здобиччю для Доменека. До виходу на перерву Барса так і не створила жодного по-справжньому небезпечного моменту, так що вирушила відпочивати, поступаючись супернику в два м’ячі, але маючи в своєму розпорядженні ще цілий тайм.

У перерві Вальверде зрозумів, що треба щось міняти, і справив відразу подвійну заміну, випустивши на поле Малкома і Відаля. Якщо перший не чинив особливого впливу на гру своєї команди, то другий був помітною фігурою на полі, часто виграючи важливі єдиноборства. Каталонці очікувано забрали м’яч під свій контроль після відновлення гри, маючи намір якомога швидше скоротити відставання в рахунку, Мессі мав дві нагоди забити, але упустив обидві. Спершу аргентинець не зміг перекинути м’яч через стінку прямим ударом зі штрафного, а потім пробив в штангу з вигідної позиції, а добивання від Відаля виявилося неточним.

“Синьо-гранатові” практично не випускали суперника зі своєї половини поля, багато володіючи м’ячем на підступах до штрафного майданчика і раз по раз завантажуючи його в зону воротарського, але закидання і подачі гравців Барси переважно не знаходили адресатів. Рідкісна атака номінальних гостей могла завершитися ще одним голом, але все обернулося не так, як хотілося левантійцям – замість реалізованого Парехо штрафного капітан Валенсії отримав травму, завдаючи удару по воротах, і не зміг дограти матч до кінця.

На 73-й хвилині Барселона таки домоглася свого, аби відродити інтригу – Доменек відбив удар Лангле головою, після чого Мессі виявився першим на добиванні і закотив м’яч у ворота – 1:2. Після цього підопічні Вальверде намагалися якомога швидше дотиснути здеморалізованого суперника і відновити паритет, але, хоч удари по воротах Доменека і виникали, по-справжньому небезпечними назвати їх складно.

Під завісу поєдинку каталонці кинули в атаку великими силами, практично всі польові гравці відправилися в чужу штрафну, в зв’язку з чим номінальні господарі виконували подачу за подачею, але гравці Валенсії раз по раз вигравали боротьбу на другому поверсі.

Підопічні Вальверде геть забули про оборону, за що повинні були поплатитися, але Гедеш двічі не реалізував шикарні можливості забити – спершу Гонсалу не реалізував вихід один на один з Сілессеном, а потім не влучив по порожніх воротах, які взагалі ніхто не захищав. Таким чином, до фінального свистка рахунок не зазнав змін, “кажани” вперше за 11 років стали володарем Кубка Іспанії, завершивши сезон в прекрасному настрої.

Барселона – Валенсія 1:2
Голи: Мессі, 73 – Гамейро, 21, Родріго, 33

Барселона: Сіллессен – Семеду (Малком, 46), Піке, Лангле, Альба – Ракітич (Ален, 77), Бускетс, Артур (Відаль, 46) – Роберто, Мессі, Коутіньйо

Валенсія: Доменек – Васс, Гарай, Пауліста, Гайя – Солер, Парехо (Кондогбіа, 65), Коклен, Гедеш – Родріго (Діакабі, 88), Гамейро (Пиччини, 72)

Попередження: Бускетс, Відаль – Гайя, Кондогбіа